Pan prezident se tentokrát vydal mezi svůj lid

 Za těch sedm let, co jsem zvána na Hrad na oslavy státního svátku 28. října, nepamatuji, že by pan prezident Václav Klaus přišel po obvyklém slavnostním metálování mezi svůj obyčejný celebritový lid. Až letos. Obvykle zahájil recepci pro hosty a kamsi zmizel do salonků pro V.I.P. Tentokrát k příjemnému překvapení většiny hostů se bavil s každým a nechával se fotografovat se svými fanoušky. Mám pocit, že mu jich v poslední době notně přibylo a jeho evropská prostořekost jeho popularitě svědčí. České evropanství tohoto druhu má díky němu zvláštní esprit. V poslední době našim milovaným "Bruselovicím" pěkně zatápí.

 Jako hosté na Hradě jsme si recepce, což je pojem, definovaný za starých časů jako "ochutnávání výdobytků naší společnosti ústy jejích představitelů", tentokrát příliš neužili. Catering tentokrát zůstal za úrovní minulých let, takže jsem se rozhodně nepřejedla. Což je dobře, příště chci být tak štíhlá jako basketbalové reprezentantky, stříbrné z mistrovství světa, které uplatňovaly výškovou převahu a sportovní tajli. Dortíček, co jím, byl ten nejlehčí, který jsem našla.

Bylo mi potěšením potkat staré přátele a seznámit se s novými lidmi, mj. s pražským arcibiskupem a Primasem českým Jeho Excelencí Dominikem Dukou.