Publikace

 

Knihy můžete objednat na e-mailu lucie.albrecht@lawyers.cz

Příběh lásky

Česko-italská kniha v níž autorka zveřejňuje, v původní jazykové podobě, cestovní deník své babičky z roku 1926. Vzhledem k tomu, že tento deník pojednává o cestě po Itálii, nechala ho autorka přeložit do italštiny. Nechte se okouzlit atmosférou doby dávno minulé, začtěte se do romantického příběhu a zároveň třeba procvičte svoji italštinu.

Zbavte mě toho pitomce/sundejte ze mě tu mrchu

Knížka, která vám pomůže zorientovat se v rodinném právu. Svoje celoživotní zkušenosti do ní vtělila právě Klára A. Samková. Knížka zahrnuje nejen průvodce rozvodem a řízením o svěření dětí do péče, ale i řadu historek, které se autorce přihodily v rámci "poskytování právních služeb".

  • Kniha volně ke stažení ZDE (formát .docx)
  • Soudničky - konkrétní příběhy z advokátního prostředí z této knihy volně ke stažení ZDE  (formát .docx)

Romská otázka

Romská otázka

Knížka je útlou stostránkovou brožurou a kvůli svému závažnému společenskému i praktickému sdělení by neměla chybět v poličce odborné literatury žádného úředníka státní správy, policisty, kurátora, soudce, státního zástupce, advokáta a podobně. Bude však přínosem i každému občanovi České republiky, který žije v blízkosti romských komunit.

Kniha volně ke stažení ZDE: Romská otázka (PDF)

Tato publikace je k dispozici též v anglickém jazyce pod názvem „Roma / Gypsies from the View of Existential Psychology“. 

Romská otázka

111 vtipů o advokátech 

Kniha vtipů z advokátského prostředí, které z veřejných zdrojů a od přátel sesbírala Klára A. Samková.

Kniha volně ke stažení ZDE: 111 vtipů o advokátech (PDF)

To by se advokátovi stát nemělo 

Knížka  má  cca 100  stran a je koncipována  podobně jako již dříve vydaná  knížka „111  vtipů o advokátech“. Může tak  tvořit ucelený komplet.

Obsahem knihy jsou povídky a příběhy vycházející z advokátní praxe autorky, líčící humorné i závažné situace ze soudních síní a advokátských kanceláří a  zároveň upozorňující  veřejnost i ostatní advokáty  včetně začínajících na nejrůznější záludnosti této profese i jednotlivých případů, případně na (ne)dokonalosti celého advokátského stavu.

Kniha volně ke stažení ZDE: To by se advokátovi stát nemělo (PDF)

Tato publikace je k dispozici též v anglickém jazyce pod názvem „It Shouldn't Happen to a Legal Beagle“. 

Proč islám nesmí do Česka 

Advokátka Klára Samková nedávno zaujala vystoupením, při němž na půdě Poslanecké sněmovny kritizovala islám tak ostře, že přiměla tureckého velvyslance k  demonstrativnímu odchodu ze sálu. V knížce mimo jiné vysvětluje, jak dospěla ke  svým postojům. S neselhávající  logikou i  vtipem popisuje,  jak  se z „multikulti“ právničky,  známé zejména díky  aktivitám na obranu romské  minority, stala  radikální  odpůrkyně  imigrace muslimů a proč  považuje  muslimskou ideologii  za  největší  nebezpečí  pro evropskou civilizaci. Kniha  je neobvyklá, „jiná“, výjimečná, jako ostatně  sama autorka – JUDr. Klára Samková.

Moje cesta za Scarlett 

Cestopis „Moje cesta za Scarlett“ vyšel poprvé v roce 1994 v dávno zaniklém nakladatelství Road. Autorka byla v roce 1992 stážistkou v Kongresu USA a na závěr svého pobytu se vydala po stopách své milované knížky „Jih proti Severu“ anebo spíše „Odváto větrem“ a její hlavní hrdinky Scarlett O´Harové. V původním vydání byla knížka okamžitě vyprodána a dokonce jistá malá cestovní kancelář podle něj navrhla trasu jednoho svého zájezdu, který byl řadu let úspěšně realizován. Knížka vyšla znovu po dvaceti letech. Půvabný popis dobrodružného putování po stopách příběhu z 19. století Amerikou 20. století, místy jako jsou Jonesboro, Atlanta, Macon, Savannah nebo Charleston vyzařuje lásku k původnímu románu i velkou znalost reálií Ameriky 19., ale i 20. století.  

Kniha volně ke stažení ZDE: Moje cesta za Scarlett (PDF)

Moje cesta za Scarlett

Po Evropě s maminkou 

Po Evropě s maminkou je popisem dvougeneračního cestování tří generací – cestování dvou matek a dvou dětí v průběhu 35 let. Matka autorky, pedagožka a historička Eva Samková totiž odmítla vzít na vědomí omezení, kladená jí ve vzdělávání její dcery komunistickým režimem a procestovala s ní coby s mladou dívkou velkou část bývalého Sovětského svazu. Na tuto „výchovu cestováním“ navázala i její dcera coby matka, když začala cestovat se svou vlastní dcerou od jejích zhruba pěti do patnácti let prakticky po celé Evropě. (Literární zpracování zážitků jejich třítýdenní cesty z USA je stále ve stavu zrodu.) Příběhy z cest matky a stále odrůstající dcery nejsou plné jen postřehů, komentářů a zážitků, ale také úvah a téměř až filosofických nad uspořádáním světa, nad příčinnými událostmi světových dějin – a hlavě úvah i reálných ukázek, jak tato těžká témata objasnit i velmi malému dítěti.  Kniha volně ke stažení ZDE: Po Evropě s maminkou (PDF)

Po Evropě s maminkou

Píšu, takže žiju/ Žiju, takže píšu 

V listopadu 2013 vyšla sbírka blogů z let 2008–2012.  Obsahují společenská, politická, ale i osobní témata, původně publikovaná na blogové stránce serveru aktualne.cz. Pokud je někdy vyčítáno autorce, že účelově mění svoje názory, v této knížce je možné zjistit, že takový názor může vzniknout pouze na základě neznalostí skutečných názorů autorky. Ve své knížce je odkrývá s nebývalou otevřeností. Jako zvláštní bonus bylo u autorky coby bloggerky oceňováno, že jako jedna z mála se svými čtenáři v chatech pod svými články diskutuje. Uvedená publikace na tuto otevřenou komunikaci pisatelky navazuje: není to totiž jen sbírka původních sebraných článků a postřehů, publikovaných na aktualne.cz, ale každý článek je uvozen či okomentován, takže čtenáři sdělí, co se s článkem stalo po jeho napsání. Všímá si reakcí čtenářů upozorňuje na nedorozumění, která na základě článků vznikala, na další vzájemnou reakci čtenářů s autorkou. Právě tento bonus činí z knížky něco o hodně více, než jen přetisk internetových stránek. Můžeme říci, že to je zachycení dobové atmosféry, svědčící o způsobu přemýšlení lidí, zamýšlejících se nad tématy, předestřenými jim pisatelkou.

Píšu, takže žiju / žiju, takže píšu

Přístupná a efektivní justice 

- vydáno v Praze, 2007

plný text ke stažení ZDE (PDF)

Tato publikace je k dispozici též v anglickém jazyce pod názvem „Easy and Equal Access to Efficient Judiciary“. 

Přístupná a efektivní justice

Ceník jednotlivých knižních titulů i způsob jejich objednání naleznete na soukromých stránkách Kláry Samkové.

Diplomová práce

Diplomová práce JUDr. Kláry Samkové na téma "Přechod k fašistické formě vlády v Německu (1933-1935)" ke stažení ZDE. (formát .pdf)

Disertační práce

Disertační práce JUDr. Kláry Samkové na téma "Ochrana lidských práv (se zřetelem na jejich původ)" ke stažení ZDE. (formát .doc)