blog

pozvánka na mentoring Kláry Samkové na Equal Pay Day

Vzkaz pro účastnice mých „mentorských kruhů“ na Equal Pay Day 2017

Vážené a milé účastnice mého „mentoringu“ na BPW

(Business and professional women, viz http://bpwcr.cz/o-nas/) – Equal Pay Day 2017!!!

Především dovolte, abych vám každé poděkovala, že jste mi dala svou důvěru a přihlásila se k „mému“ stolu. Vnímám to tak, že vy, které jste za mnou přišly, jste měly dojem, že bych pro vás mohla být užitečná a mohly jste se něco ode mne dozvědět – a doufám, že jsem alespoň částečně tato vaše očekávání splnila.

Proč islám nesmí do Česka

Jan Hofírek: ohlas na knihu Proč islám nesmí do Česka

Do knihy Kláry Samkové "Proč islám nesmí do Česka" se začetl a své dojmy se pokusil zachytit i bloger Jan Hofírek.

Za Ernestem Valkem s bolestí v srdci

 Blog aktualne.cz: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/klara-samkova-vesela-.php?itemid=11299 (po vraždě 7. listopadu 2010 v Limbachu

ERNIE

 Byli dva, co ve federálu chodili v ... ehm... domácí obuvi. Jan Sokol chodil v papučích a Ernest Valko chodil v takových těch odporných umělohmoných trepkách s dvěma pásky křižmo. Spolehlivě se o ně přizabíjel. Myslím, že je nosil schválně, aby zakryl svou pardálí chuůzi. Protože Ernest B Y L pardál. Měl pardálí chůzi karatisty. Každý den cvičil, tvrdě trénoval. Trénoval až do posledního dne. K tréninkům se vrátil i poté, co měl před asi osmi lety ...autonehodu, že, jak bývá v kraji zvykem, a dlouho nosil ochranný podpěrný krunýř na krk.

O (ne)ochraně osobních údajů

 Publikováno na blog.aktualne.cz 8. 6.. 2010
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/klara-samkova-vesela-.php?itemid=9963
Psáno pro Lidové noviny

Skončily volby, někdo se raduje a někdo oplakává. Téměř nikdo si však neuvědomuje, že pokud byl volit, učinil tak na základě jednoho z nejabsurdnějších právních institutů českého právního řádu, na základě tak zvaného „trvalého pobytu“. Přišli jste do volební místnosti a předložili občanský průkaz nejen ke kontrole totožnosti, ale právě i kvůli zjištění trvalého pobytu. Zdá se vám to normální? Ne, je to úplně nenormální – víc, než si myslíte. Počátek tohoto právního haraburdí se váže k zákonu č. 135/1982 Sb. o hlášení a evidenci pobytu občanů a k zákonu č. 21/1971 Sb. o jednotné soustavě sociálně ekonomických informací. Oba byly zrušeny zákonem č. 133/2000Sb. o evidenci obyvatel a rodných číslech.

Volte Rosenberga!!

Coby registrovaná příznivkyně TOP 09 jsem nafasovala něco billboardů, a protože spravuji pár nemovitostí, obplandala jsem je volebními plachtami. Při realizaci účasti na volební kampani dostalo se mi pak poučení od lidu prostého, jak to s tou politickou angažovaností vypadá ve skutečnosti…

  

Katarská bajka o exekutivokracii

Čmirik čmirik – letěli kolem vrabci:
Ústavní soudci, ústavní soudci,
Sto sedmdesát sedm, sto sedmdesát sedm!
Maření voleb, maření voleb
Je to lstí! Je to lstí!!

Plavaly kolem kachničky barevné, čírky
a vodní potápky,
nožkami komíhaly od straky v Strakovce
a potvrzovaly:
vpravo i vlevo, i stojaté tůně,
všichni to tvrdí – tak, tak, tak!!:

Volební období soudcům nutno zkrátit,
Zákon o Ústavním soudu
ústavně změnit,
Nejlépe retroaktivně,
ke konci prázdnin, a s prvním zářím
Už vlastně nejsou soudci!
Kvak, kvak,kvak,
Dobře soudcům tak!!

Vůůůůle lidu - vůůůůle lidu
Žabák prál.
S tím že soud nepočítal???

Vrků vrků - tolik vzruchu
Vrků vrků – tolik vzruchu
Holub shora kokrhá:
Ze soudců (všech) je mrtvola!!!

Ze Senátu taky – vrány krákly.
Ze Senátu taky tak!!
Ať je z Valdštejnské vrak!

První den ve škole

Tak jsem slyšela, že jsou školy, do kterých se prý děti netěší. Těšíse na kamarády, občas na nějaké učitele, ale netěší se na učení. Děti, které dnes přišly první den do soukromé základní školy "Cesta k úspěchu" se taky těší na kamarády a učitele, ale NEJVÍC se těší na to učení, neboť není nic zajímavějšího....
Jak to v takové škole vypadá se pokusím amatérsky nastínit snímky z prvního dne.

(info na www.skoladetem.cz)

Chlap roku

Tak prý máme jednu z deseti nejkrásnějších dívek na světě. Taky jsmeměli už tu úplně nejkrásnější. A víte co?? Já na to…. Vyhlašuji soutěžo chlapa roku. A představuji hned prvního kandidáta. V životě jsem jejneviděla. V životě jsem s ním nemluvila. Do mého života vstoupil vokamžiku, kdy mne facebook vyzval, abych „potvrdila přítele“. Potvrdilajsem jeho ženu a takhle to dopadlo:

volební program

Politické strany šturmujou s obsazením kandidátek a kupodivu i s volebními progamy. To, že ještě někoho zajímá, co politické strany slibují a politické strany pociťují ještě potřebu vůbec něco slíbit, je všeobecně potěšující.

Ve svém posledním blogu jsem byla nařčena, že opisuji - ačkoliv jsem deklarovala již v záhlaví, že se jedná o převzatý text. Tak POZOR, toto je můj původní text, který je URČEN k opisování.... teda, kdyby třeba ňáká ta partaj ráčila.... Já vím, že každý má svých odborníků dost a já určitě nejsem odborník. Kromě toho si svoje vlastní věci musí Romové spravovat sami. Ale třeba i jim pomůže předložení myšlenek zformulovaných, které se rozcupovávají podstatně lépe, neboť jsou konkrétní, než myšlenek nezformulovaných...

PODEPISUJI - Několik vět 2009

Nevím jak Vy, ale já to podepisuju.... už mám těch pravolevých soudruhů plný.... neděkujeme, odejtěte.... pražská defenestrace... nebyl to roztomilý zvyk??

Stránky