Tábor

Konopná lady Libuše Bryndová byla 15. června odvolacím soudem zproštěna viny

Krajský soud v Českých Budějovicích nařídil na 15. června 2010 do své pobočky v Táboře veřejné jednání o odvolání proti rozsudku, kterým Okresní soud v Táboře 12. února 2010 zprostil viny Libuši Bryndovou (na snímku), obžalovanou z trestných činů  nedovolené výroby a držení psychotropních látek a jedů. Krajský soud 15. června ukončil tuto velmi složitou a výživně medializovanou kauzu "Konopné lady" tím, že potvrdil osvobozující rozsudek Okresního soudu v Táboře. Tento článek doplním o znění rozsudku Krajského soudu v Táboře, jakmile bude jeho písemné vyhotovení doručeno. Zveřejňuji v plném znění text odvolání proti prvnímu rozsudku, které podala táborská okresní státní zástupkyně JUDr. Iveta Janů, Ph.D. Konečný verdikt Krajského soudu v Českých Budějovicích je zcela průlomový v kauzách tohoto typu, v nichž    byla dosud uplatňována konzervativní hlediska, které nereflektovala základní lidská práva. Naše advokátní kancelář věnovala této kauze velké úsilí po dobu čtyř let a s uspokojením shledává práci našeho týmu jako pozitivní prestižní výsledek, němuž se budeme rádi (vlastně rády - náš tým je výlučně ženský) hlásit. 

JUDr. Klára Samková, Ph.D., obhájkyně

Přelomový rozsudek v případě "Konopné lady" Libuše Bryndové

Naší advokátní kanceláři se podařilo u Okresního soudu v Táboře dosáhnout plně zprošťujícíhgo rozsudku v kauze překladatelky Libuše Bryndové, která byla obžalována, že na pozemku u svého domu vysela semena a pěstovala  rostliny konopí, z nichž získala přesně nezjištěné množství účinných látek ze skupiny tetrahydrokanabinolů, látku delta-9-TIIC, delta-9-THC, v čemž byl spatřován Okresním státním zastupitelstvím v Táboře trestný čin nedovolené výroby a držení omamných psychotropních látek a jedů. "Případ Konopné lady" skončil 12. února osvobozujícím rozsudkem. Libuši Bryndovou zastupovala JUDr. Klára Samková, Ph.D. (na snímku)

V ostře sledované kauze vystupovala řada expertů a soudních znalců. Předseda senátu Mgr. Martin Prokop se  musel vyrovnat s řadou argumentů z oblasti medicíny, toxikologie a lidských práv. Výsledek, že v kouření "trávy" vyrobené pro vlastní potřebu a současně ve výrobě léčivých mastí, odvarů a tinktur (navíc s prokazatelnými pozitivníimi terapeuttickými účinky bez drogových konsekvencí) také z netoxických částí rostlin a částí neobsahujících THC, nelze spatřovat trestný čin, je v českém právním prostředí poměrně velmi novou linií pohledu na podobné kauzy.  

Rozsudek ještě nenabyl právní moci, dne 29. března bylo podáno odvolání Okresním státním zastupitelstvem v Táboře