Tisková konference k filmu "Tenkrát v ráji" na MFF Karlovy Vary

Naše advokátní kancelář JUDr. Klára Samková, Ph.D. převzala právní záštitu produkce filmu „Tenkrát v ráji“. S potěšením jsme sledovali první tiskovou konferenci, která k tomuto filmu proběhla dne 6. 7. 2016 v rámci 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Těšíme se na slavnostní premiéru na podzim a doufáme, že v té době budou již všechny šanony s právní dokumentací k produkci filmu uloženy v archivu, zatímco film začne žít.

Pan Josef Urban, spisovatel, scénárista a koproducent filmu, je klientem naší advokátní kanceláře již od roku 2004 a těšíme se na další spolupráci s ním.

Hlavní roli horolezce Josefa Smítky obsadil mistr světa ve vodním slalomu, olympionik Vavřinec Hradilek. Hlavní ženská role byla svěřena herečce Vice Kerekes. Film, který se natáčel v Českém ráji, Česko-saském Švýcarsku, Adršpachu, Vysokých Tatrách či v Praze a jehož rozpočet činil 40 milionů korun, vypráví příběh ve své době nejlepšího českého horolezce, který se v době Protektorátu po několik let za pomoci svých přátel z řad českých i německých horolezců skrýval ve skalním městě Hruboskalska před totálním nasazením.

V dalších rolích diváci uvidí například Miroslava Etzlera, Jana Budaře, Ondřeje Havelku nebo Simonu Stašovou.

film Tenkrát v ráji