Muži jsou ti slabší

Publikováno: internetový magazín iDNES.cz, 13. prosince 2011

Před více než rokem se advokátka Klára Samková za docela dramatických okolností rozvedla s manželem, romským aktivistou Ivanem Veselým. Ohrožoval ji dokonce s pistolí v ruce. "Asi měsíc jsem chodila s ochrankou a pak jsem rezignovala. Teď se snažím klidit z cesty," říká v rozhovoru s novinářkou Barborou Tachecí.

V médiích se psalo, že ji bývalý manžel fyzicky ohrožuje. "Ty výhrůžky padly. A policie mne odmítla jakkoliv ochránit, dokonce mu odmítli vzít jeho legálně drženou pistoli, protože mi ji u hlavy nedržel. A i kdyby ji držel, tak by tak jistě nečinil na veřejnosti, že. Tím pádem nemají důvod… Bylo to zhodnoceno jako přestupek," vzpomíná Klára Veselá-Samková, která své příjmení po bývalém manželovi již nepoužívá.

Ze začátku chodila s ochrankou, později rezignovala. "Nevyhledávám konfliktní situace," říká.

S Ivanem Veselým má známá advokátka dceru Darinu Alžbětu, která tátu občas navštíví. "Velmi málo. Nikoliv z mého rozhodnutí," komentuje situaci Samková, která se vloni znovu provdala, tentokrát za sportovního novináře Pavla Skramlíka.

Muži jsou ti slabší

I přesto, že konec jejího prvního manželství nebyl zrovna idylický, mužů se advokátka zastává. Myslí si totiž, že muži jsou dnes ve společnosti ti slabší. "A já chci stát na té slabší straně."

"Jsou slabší. A naprosto dementně se to snaží vyrovnat prachama," vysvětluje Samková. "Což se jim samozřejmě nemůže nikdy podařit, protože materiální status nemůže nikdy vyvážit emoce."

Za slabší je považuje především proto, že při rozpadu manželství to jsou oni, kdo přichází o děti. "Přicházejí o to, na čem jim nakonec většinou záleží nejvíc," říká známá advokátka.