2011

Bít či nebít – to je oč tu běží...

Publikováno: časopis Rodinné listy 00/11, vydavatelství Havlíček Brain Team, prosinec 2011  

Svého času se paní ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková pokusila vyprodukovat zákon, který by zakazoval bití dětí. Tímto nápadem se rozvířila sousta emocí a to bylo vše. Jako obvykle se zapomnělo na právo, i když to je vlastně všechno jednoduché.

 

Nejdříve si řekněme, co to „bití dětí“ je. Obvykle se bití dětí zdůvodňuje dvěma pohnutkami: prvním je výchova, druhým je trest. Osobně pochybuji, že by se kdokoliv dal k čemukoliv vychovat bitím a jak známo z psychologie již od dob Makarenka, motivovat někoho ke kladným výkonům strachem z bití, je silně neúčinné. K otázce bití jako trestu se vrátíme dále.

Muži jsou ti slabší

Publikováno: internetový magazín iDNES.cz, 13. prosince 2011

Před více než rokem se advokátka Klára Samková za docela dramatických okolností rozvedla s manželem, romským aktivistou Ivanem Veselým. Ohrožoval ji dokonce s pistolí v ruce. "Asi měsíc jsem chodila s ochrankou a pak jsem rezignovala. Teď se snažím klidit z cesty," říká v rozhovoru s novinářkou Barborou Tachecí.

Sedm ženských divů světa: rodiče

Publikováno: internetový magazín OnaDnes.cz, 8. prosince 2011, Autor: Lenka Tréglová  
Celý článek naleznete zde: Sedm ženských divů světa: rodiče, můži, děti, sex i jídlo

Rodiče 

Narodíte se a oni jsou Bozi. Všude byli, všechno znají a všechno dovedou. Tahle etapa trvá poměrně dost dlouho, ale jejich božské schopnosti postupně slábnou. Když je vám tak třináct, z rodičů se stanou trosky, napadené způli Alzheimerem a způli Parkinsonem. Je s podivem, že jsou vůbec schopni samostatného života. Zhruba po pěti letech se stav začíná upravovat, a v době, kdy sami dosáhnete rodičovského věku, jsou již téměř normální! Po turbulentním období, kdy se snažíte být zároveň rodičem i dítětem, vás nezodpovědně opustí.

Je ale pár věcí, které se u rodičů nemění: například, když někoho zavraždíte, tak jdou a pomohou vám mrtvolu zahrabat. Ať se mrtvole říká propadák z matiky nebo vlastní rozvod. Dále se u nich vždy nachází lednička, kterou můžete vyžrat, i když vám je padesát. Prostě, když to vezmete objektivně, jsou naši rodiče pyramidálně neměnní.

Dva romské problémy

Publikováno: JUDr. Klára Samková Ph.D., Peníze, 07.12.2011

Romské téma je emocionálně nejvypjatější téma v České republice. V bouři emocí zaniklo, že neexistuje jeden „romský problém“, ale existují „romské problémy“ dva. První je problém majoritní společnosti s Romy. Druhý je problém Romů.

Tyto problémy nejsou totožné, což zřetelně vyvstane, když se podíváme nazákladní „holé“ cíle Romů a majoritní společnosti, jakož i na prostředky, které jsou obě skupiny k naplnění svých cílů in extremis použít.

Cílem Romů je přežít jako Romové. Cílem majoritní společnosti je nemít problémy s Romy.

Rozvod Čontofalských

Publikováno: internetový magazín iSport.cz, 23. listopadu 2011, Autor: Petr Žaloudek 

Večeře a vínečko v pražské restauraci. Tak trávili čtvrteční sváteční večer brankář fotbalové Slavie Kamil Čontofalský (33) s modelkou a módní návrhářkou Dominikou Sedláčkovou (27). Zatímco půvabná dívka je podle vlastních slov úplně nezadaná, bývalý slovenský reprezentant se stále ještě rozvádí. S manželkou Vladimírou, která mu porodila tři dcery, zrovna harmonický vztah nemají. V září u nich kvůli násilí dokonce musela zasahovat policie.

Adresováno tiskovému mluvčímu Ministerstva spravedlnosti, dne 11. 11. 2011

Dne 27. 10. 2011 vynesl Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozsudek ve věci Bergmann proti Česká republika, ve které byla Česká republika odsouzena k náhradě nemajetkové újmy ve výši 10.000 Euro za to, že soudy neochránily právo otce udržovat vztah se svým nezletilým dítětem.
Tiskové prohlášení Ministerstva spravedlnosti bylo na internetové adrese:
http://portal.justice.cz/Justice2/MS/ms.aspx?j=33&o=23&k=2375&d=319226

Ministr Kocourek se přiznal k podvodu

Rozhovor s JUDr. Klárou Samkovou, Ph. D.

Publikováno: ZPRAVODAJ HOSPODÁŘSKÉ KOMORY HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY, PODZIM 2011

Vuštvali… 

Nuda s ní rozhodně nehrozí. Energie má na ozdávání, na všechno odpověď a pro drsné slovíčko také nejde daleko. JUDr. Kláru Samkovou, Ph.D. buď lidé milují, nebo nemohou vystát. Ono to tak bývá u lidí, kteří se nebojí označovat věci pravým jménem…  

 

Trestní oznámení na Ministerstvu zdravotnictví

Věc:       oznámení o skutečnostech nasvědčujících podezření, že byl spáchán trestný čin ZNEUŽITÍ PRAVOMOCI ÚŘEDNÍ OSOBY dle ust. § 329 trestního zákona v platném znění 

Vážení, obracím se tímto na orgány činné v trestním řízení s informacemi, které nasvědčují skutečnosti, že mohlo dojít ke spáchání trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby podle ust. § 329 odst. 1 trestního zákona ze strany zaměstnance Ministerstva zdravotnictví ČR. 

Samková: Romská politická strana? Úspěch závisí na postoji Čechů

Stránky