2010

Drahá Polyxeno, prababičko oposmluv a krotitelko mužského ega

Publikováno na serveru finmag.cz dne 26. 1. 2011 http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/draha-polyxeno-prababicko-oposmluv-a-krotitelko-muzskeho-ega/
KLÁRA SAMKOVÁ
Píše se dvacáté první století, v zemích Koruny české ale stále rozhodují výhradně ješitní páni, tedy muži. Stejně jako třeba před čtyřmi sty lety hrají svoje klukovské hry, při kterých lehkovážně sázejí a prohrávají osudy a majetky lidí: tu něco vyvlastníme, tady retroaktivně zdaníme, tu sociálně zaexperimentujeme. Z historie se zdá, že je marné chovat naději, že se v tomhle muži někdy změní. Také z ní však vidíme, co s nimi už před čtyřmi sty lety dokázala šikovná ženská. Otázka je nasnadě: co dokáže šikovná ženská dnes?

JUDr. Klára Samková, Ph.D., byla oceněna titulem LADY PRO 2010

  Majitelka naší advokátní kanceláře JUDr. Klára Samková, Ph.D., byla v pátek 26. listopadu na Pražském hradě oceněna čestným titulem LADY PRO za rok 2010. Tím byla zařazena mezi nejvýznamnější ženy České republiky. Toto prestižní ocenění, které už 15 let uděluje Comenius, pan-evropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci (http://www.comenius.cz), je určeno ženám, které ve své manažerské, obchodní, politické, sportovní, umělecké nebo jiné významné činnosti a kariéře, mateřství a díky celkovému občanskému a společenskému profilu, patří k těm nejcennějším v této zemi. Dosáhly mimořádných úspěchů a při své každodenní časově, odborně a mnohdy i fyzicky náročné práci dokázaly zůstat okouzlujícími ženami. JUDr. Klára Samková, Ph.D., byla oceněna za svůj přínos této společnosti v advokacii a své úsilí při ochraně lidských práv. Deset nejlepších českých žen za rok 2010 dekoroval expremiér vlády ČR Jan Fischer na Hradě ve Španělském sále za přítomnosti prezidenta České republiky Václava Klause.

Za Ernestem Valkem s bolestí v srdci

 Blog aktualne.cz: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/klara-samkova-vesela-.php?itemid=11299 (po vraždě 7. listopadu 2010 v Limbachu

ERNIE

 Byli dva, co ve federálu chodili v ... ehm... domácí obuvi. Jan Sokol chodil v papučích a Ernest Valko chodil v takových těch odporných umělohmoných trepkách s dvěma pásky křižmo. Spolehlivě se o ně přizabíjel. Myslím, že je nosil schválně, aby zakryl svou pardálí chuůzi. Protože Ernest B Y L pardál. Měl pardálí chůzi karatisty. Každý den cvičil, tvrdě trénoval. Trénoval až do posledního dne. K tréninkům se vrátil i poté, co měl před asi osmi lety ...autonehodu, že, jak bývá v kraji zvykem, a dlouho nosil ochranný podpěrný krunýř na krk.

Stanovisko k názoru Ministerstva pro místní rozvoj ohledně dalšího určování výše nájemného dohodou

            Ve středu 13. 10. 2010 se na tiskové konferenci Občanského sdružení majitelů domů (OSMD) vyjádřila JUDr. Klára Samková, Ph.D., která zastupuje nejen toto sdružení, ale i více než 5.000 jeho členů u Evropského soudu pro lidská práva ve stížnosti proti ČR ve věci protiprávnosti regulace nájemného, i k otázce tak zvaného ukončení regulace nájemného.

Svatba? Mission impossible

České občanské a právní prostředí dostalo díky volbám a především zásluhou oddělení státního občanství a matrik Johnova ministerstva vnitra pár facek. V Praze není v těchto týdnech možné uzavírat civilní sňatky, protože jejich platnost by byla zpochybnitelná. A tak se lidé hrnou do kostelů a tím pádem se dostanou do matričních zápisů zadem. Hezky o tom napsal Český deník  (http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/kvuli-volbam-musi-mit-svatbu-v-kostele20101016.html a já jsem ráda, že jsem tu kauzu spustila.  Viz článek a následující dokumenty. Napsala jsem také něco na svůj blog: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/klara-samkova-vesela-.php?itemid=11031 . Právo na pohodovou svatbu totiž také patří mezi LIDSKÁ PRÁVA, což je obor, který mne nesmírně baví.

Soudní spory o výši nájmů můžou ochromit justici v ČR

Finanční noviny (server ČTK) 13. 10. 2010 o tiskové konferenci Občanského sdružení majitelů domů (OSMD), které zastupuje naše advokátní kancelář

Velký počet soudních sporů o určení výše nájemného po ukončení regulace může způsobit kolaps české justice. Ochromení soudů může nastat už tehdy, budou-li se soudy týkat desetiny ze 750.000 bytů s regulovaným nájemným. Na setkání s  novináři to dnes řekla právní zástupkyně Občanského sdružení majitelů domů (OSMD) Klára Samková. Růstu počtu soudních sporů se obává také Sdružení nájemníků ČR. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) obavy ze žalob nesdílí, čísla o údajně hrozících žalobách považuje za nadsazená.

 

 

Klára Samková se rozloučila s příjmením Veselá

Dovolím si celkem s potěšením oznámit všem svým klientům a přátelům, že jsem se cestou ne zcela jednoduchého rozvodu, což jako právní specialistka na tuto sféru dokáži relevantně vyhodnotit, rozloučila se svým druhým vyvdaným příjmením Veselá a od 15. září 2010 jsem po nezbytných úředních úkonech opět Klárou Samkovou. Hodlám zůstat Klárou Samkovou, jak jsem přišla v Brně na svět před lety, jež jsou jen kapkou věčnosti, do konce své pozemské exístence. Byť změny svého stavu nevylučuji.

Klára Samková byla nominována na post ombudsmana, ale kandidatury se vzdala

Majitelka naší advokátní kanceláře JUDr. Klára Samková, Ph.D. byla dne 19. srpna 2010 navržena Senátem Parlamentu České republiky na funkci veřejného obhájce lidských práv. Její kandidatura na prestižní post ombudsmana, který opustil svým skonem legendární JUDr. Otakar Motejl, byla úsvitem dalšího významného kroku v její právnické kariéře i lidské způsobilosti pro velký úkol. Sféra obhajoby lidských práv patří k jejímu konzistentnímu občanskému i právnickému postoji nejen v životě, ale i v praktické justici, čímž se mnohokrát prezentovala v českém právním prostředí, ale i u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, u nějž vedla řadu sporů s významnými úspěchy. Dne 22. srpna se však rozhodla oficiálním dopisem vedení Senátu vzít svou kandidaturu zpět vzhledem k tragické události v rodině, která jí nastavila lidský limit, pro ni velmi přirozený.

Karlovarský symfonický orchestr má být zrušen - rozhodnutí Rady z 1. 7. 2010

123. Souhlas s ukončením činnosti a zrušení Karlovarského symfonického orchestru, příspěvkové organizace, IC: 635 54 585Rada města doporučila Zastupitelstvu města Karlovy Vary ve smyslu ustanovení § 84 odst. 2, písm. d) z.č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění,rozhodnout o souhlasu s ukončením činnosti a o zrušení Karlovarského symfonického orchestru, příspěvkové organizace, se sídlem Karlovy Vary, Husovo náměstí 2, PSČ 360 01, IČ: 635 54 585, zapsané v rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, oddíl Pr, vložka 459, a to ke dni 31.12.2010 a ve smyslu ustanovení § 84 odst.2 písm.d) z.č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění,schválit v souladu s rozhodnutím o ukončení činnosti a o zrušení Karlovarského symfonického orchestru, příspěvkové organizace,usnesení v tomto znění:

Otevřený dopis faráře Vladimira Müllera

Otevřený dopis zastupitelům statutárního města Karlovy Vary

Karlovy Vary 14.06.2010

Vážené dámy, vážení pánové, zastupitelé našeho města Karlovy Vary,

 v posledních dnech sledujeme s obavami dění kolem Karlovarského symfonického orchestru a snahy přetransformovat jej na obecně prospěšnou společnost s cílem ušetřit finanční prostředky. (Sedmička 21.01.2010)  „Slovem kultura se označuje v širším smyslu všechno, čím člověk zušlechťuje a rozvíjí své mnohostranné duševní i tělesné vlohy… .“ (z koncilního dokumentu Gaudium et spes, 1965) .

Stránky