domácí násilí

Zbil vás? Zarazte jeho další útoky!

Pokud se snažíte partnerovy surovosti už od začátku omlouvat, děláte rozhodně velkou chybu.

Můj manžel mi dal při hádce facku. Nikdy předtím se tak nezachoval a já nevím, zda mu "jenom" ujely nervy, nebo se jedná o první důkaz změny jeho povahy. Máme malé děti a nechci podnikat žádné radikální kroky, přesto ale nehodlám čekat, jestli svůj útok nezopakuje. Co můžu podniknout?

- Johana, Český Krumlov

Z práce zdarma se už nedostanete

Publikováno: 7Sedmička MLADA FRONTA, 16 MYCH SEDM DNÍ, 1. Března 2012, Autor: Alena Volfová

Advokátka Klára Samková se zamýšlí nad minulými dny. Podivuje se třeba nad sociální politikou české vlády.

Předdůchody

Začnou chodit lidé od příštího roku do předdůchodu? Vláda s odbory se dohodla, že o něj bude možné požádat pět let před dosáhnutím důchodového věku, ale jen pokud bude mít člověk úspory. Minimální měsíční výše předdůchodu má totiž činit třicet procent průměrné měsíční mzdy. Zdravotní pojištění za člověka v předdůchodu zaplatí stát.       
          „Jsem zvědavá, s čím naše vzácné velitelství sociálního inženýrství ještě přijde. Nejdříve schválí podstatně vyšší věk pro odchod do důchodu. Potom zjistí, že nejen ti, kteří by měli být v důchodu podle nové právní úpravy, ale dokonce i ti, kteří jsou dnes v předdůchodovém věku, práci nemají a nemohou ji sehnat, i když pracovat chtějí. Takže se hbitě hledá obezlička, jak nenechat značnou část populace, tedy seniory a lidi mladšího zralého věku, chcípnout hlady. A vynaleznou se předdůchody,“ komentuje to advokátka Klára Samková.

Rozvod Čontofalských

Publikováno: internetový magazín iSport.cz, 23. listopadu 2011, Autor: Petr Žaloudek 

Večeře a vínečko v pražské restauraci. Tak trávili čtvrteční sváteční večer brankář fotbalové Slavie Kamil Čontofalský (33) s modelkou a módní návrhářkou Dominikou Sedláčkovou (27). Zatímco půvabná dívka je podle vlastních slov úplně nezadaná, bývalý slovenský reprezentant se stále ještě rozvádí. S manželkou Vladimírou, která mu porodila tři dcery, zrovna harmonický vztah nemají. V září u nich kvůli násilí dokonce musela zasahovat policie.

Zákon proti domácímu násilí oběti neochrání

Praha/Ani nový zákon proti domácímu násilí neochrání bité či týrané ženy a muže zcela. Oběti mohou sice nechat násilníka vykázat z bytu a odstěhovat se pryč, bohužel to ale nezabrání jeho vstupu do nově pronajatého bydlení. Jakmile skončí zákaz vstupu do obydlí, může se dožadovat vstupu do partnerova nového bytu, a to bez ohledu na to, zda se rozvádějí nebo ne.