média

Doktorka Samková varuje Zemana: Situaci s médii podcenil, už je to jinak

Publikováno: PARLAMENTNÍ LISTY.cz, Zprávy, 19. března 2013, Autor: Radim Panenka

Celý článek naleznete zde: http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Doktorka-Samkova-varuje-Zemana-Situaci-s-medii-podcenil-uz-je-to-jinak-266211

Prohlášení k zastupování - nezastupování MUDr. Davida Ratha

V uplynulých dnech jsem byla prostřednictvím Mgr. F. Šejnosta kontaktována MUDr. Rathovou, která projevila zájem o to, abych zastupovala jejího manžela MUDr.  D. Ratha.

V pondělí  navečer jsem se měla s MUDr. Rathovou sejít za přítomnosti Mgr. Šejnosty v Kladně a hovořit o způsobu a možnostech obhajoby Dr. Ratha. Mojí podmínkou bylo, že se nejdříve s MUDr. Rathem sejdu a zjistím jeho názor. Z  jednání s MUDr. Rathovou sešlo, neboť na schůzce MUDr. Rathové s Mgr. Šejnostem, která předcházela mému proponovanému jednání, byl Mgr. Šejnost napaden. Celá situace byla pro MUDr. Rathovou natolik nedůvěryhodná, že ukončila jakoukoliv spolupráci s Mgr. Šejnostem a na naše jednání kromě letmého setkání vůbec nedošlo.

 

K těmto událostem uvádím toto:

Především považuji za ostudné - a toto jmenovitě kladu za vinu Mgr. Šejnostovi - , že moje jméno coby potenciálního obhájce vůbec uniklo do médií. O pondělním vystoupení Mgr. Šejnosty v ČT jsem nebyla informována a v žádném případě bych nesouhlasila s tím, že by moje jméno bylo uváděno jako jméno obhájce ještě před tím, než bych obdržela plnou moc a se zmocnitelkou a s klientem se dohodla na způsobu zastupování. Tím, že toto moje proponované jednání o případném převzetí zastupování vyšlo na veřejnost před tím, než k této spolupráci došlo, považuji za neprofesionální od Mgr. Šejnosty a za poškozování zájmů MUDr. Ratha a jeho rodiny.

Zcela se od tohoto distancuji.

 

K samotnému "případu Rath" si dovoluji se na základě pouze těch informací, které jsou předkládány médii, vyjádřit takto:

Rozvod Čontofalských

Publikováno: internetový magazín iSport.cz, 23. listopadu 2011, Autor: Petr Žaloudek 

Večeře a vínečko v pražské restauraci. Tak trávili čtvrteční sváteční večer brankář fotbalové Slavie Kamil Čontofalský (33) s modelkou a módní návrhářkou Dominikou Sedláčkovou (27). Zatímco půvabná dívka je podle vlastních slov úplně nezadaná, bývalý slovenský reprezentant se stále ještě rozvádí. S manželkou Vladimírou, která mu porodila tři dcery, zrovna harmonický vztah nemají. V září u nich kvůli násilí dokonce musela zasahovat policie.

Soudní spory o výši nájmů můžou ochromit justici v ČR

Finanční noviny (server ČTK) 13. 10. 2010 o tiskové konferenci Občanského sdružení majitelů domů (OSMD), které zastupuje naše advokátní kancelář

Velký počet soudních sporů o určení výše nájemného po ukončení regulace může způsobit kolaps české justice. Ochromení soudů může nastat už tehdy, budou-li se soudy týkat desetiny ze 750.000 bytů s regulovaným nájemným. Na setkání s  novináři to dnes řekla právní zástupkyně Občanského sdružení majitelů domů (OSMD) Klára Samková. Růstu počtu soudních sporů se obává také Sdružení nájemníků ČR. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) obavy ze žalob nesdílí, čísla o údajně hrozících žalobách považuje za nadsazená.

 

 

Případ Barbary Kautmanové a Michala Červína je stále populární

Pro česká média je stále přitažlivý případ Barbary Kautmanové a milionáře Michala Červína z televizní reality show Vem si mě! Z původně dobré zábavy na televizních obrazovkách se zrodila trpká story. Ze svazku Kautmanové a Červína vzešla nejen malá dcera Rozárka, ale i hořký rozchod. Naše advokátní kancelář zastupuje Barbaru Kautmanovou ve sporu o výživném na Rozárku proti Michalu Červínovi.
Internetový portál super.cz zveřejnil 27. července článek pod názvem "Barbara z Vem si mě!: Červín kašle na dceru a musí platit tisíce." Přetiskujeme.

Milionář Michal Červín zapomíná platit Barbaře Kautmanové výživné na Rozárku

Naše advokátní kancelář se ujala zajímavého případu sporu o výživné. Milionář Michal Červín, celebrita televizní reality show "Vem si mě", neplatí výživné na dceru Rozárku, kterou povil s premiantkou této "soutěže" Barbarou Kautmanovou. Jeho rozličné výmluvy postrádají lidský rozměr, který se týká osudu jedenapůlroční holčičky. "Chceme, aby Rozárka nebyla žádný outsider, někdo, kdo byl počat náhodně a zbytek života stál stranou jen proto, že tatínek na ni nemá momentálně náladu," říká na stránkách časopisu Spy JUDr. Klára Samková, Ph.D. v článku pod titulem "Barbara si najala superprávničku."

 

30 na 1: Poctivost soudců by mě přivedla k orgasmu, říká právnička Klára Samková

Razantní advokátka, praktikující křesťanka a zároveň elegantní žena, která miluje moderní umění a střílí kolem sebe jedovatými poznámkami. Na jednoho člověka je toho možná trochu moc. Klára Veselá Samková však říká, že by rozhodně neměnila.

Blesk: Zrušili rozsudek nad pěstitelkou konopí

Táborský krajský soud zrušil rozsudek nad překladatelkou Libuší Bryndovou (52), která v červenci dostala podmíněný trest za údajné zneužití konopí k toxikomanii.

 

Tomáš Němeček: Světská sláva borců práva čili "Mediální advokáti"

"Reklama...?" zopakovala lehce disgustovaně Vlivná Právnička ze Slovutné, Světové & Důležité kanceláře. "Ne, nevedla by k žádné zakázce, která by pro nás měla smysl." Autor diáře, který se včera k rozhovoru s ní připletl, měl pocit, jako by řekl sprosté slovo nebo si nedejbože popletl obžalobu a žalobu.

Ani publicita Vlivnou Právničku neláká. Do novin dala za celou dobu jeden článek a pár rozhovorů: "Potom sice volali čtenáři, ale S. S. & D. byla pro ně moc drahá."

V každé branži publicita funguje, jen v advokacii ne? Mnozí advokáti si to myslí. A svým kolegům, oblíbeným mezi novináři, posměšně říkají "vzpěrači": zvednou každou otázku od televize Nova.

Necpi se sem, chlapečku

V advokacii dlouhá léta platil úplný zákaz reklamy. Stavovský předpis z roku 1997 dovoloval informovat jen dřívější a současné klienty. Kdo otvíral novou kancelář, směl o tom vyrozumět veřejnost pouze prvních 60 dnů od zápisu do seznamu advokátů. Takový skrytý numerus clausus: Necpi se mezi nás zavedené, chlapečku!

A také se nesmí nevyžádaně nabízet právní služby cizím lidem. Mladý advokát Aleš Uhlíř musel jít v roce 2000 před kárnou komisi, protože obeslal redakce a pár firem s oznámením, že otvírá kancelář s takovými a takovými službami. Podle České advokátní komory to byla nepovolená reklama. Verdikt zrušil v roce 2004 až Nejvyšší správní soud a vytvořil tím precedens: podle něj šlo spíš o informování než o nabídku.

Před vstupem do Evropské unie se pravidla liberalizovala, inzerovat se smí, co hrdlo ráčí. Kancelář Pokorný-Wagner spustila letos v září dokonce regulérní kampaň s vkusnými motivy buldozeru nebo činky a heslem "Síla argumentů". Podle spolumajitele Radka Pokorného stála "v řádu několika milionů" a má posílit povědomí o značce. A ti, kdo platit nechtějí či nemohou? Těm stačí prorazit do médií.

Kráska, Netvor & spol.

Kdo je nejznámější český advokát? Na to není třeba trávit večer nad databází článků, aby člověk znal odpověď: přece Tomáš Sokol, zvolený letos v soutěži advokátní komory Právníkem roku - v kategorii "volba laické veřejnosti".

Kdo večer nad databází článků za poslední tři roky opravdu stráví, může dodat i číslo: advokát Sokol se objevil v 326 textech, hlavně díky barvitým klientům Radovanu Krejčířovi a sbormistru Kulínskému. Následuje Klára Slámová (180 citací), kterou média vyloženě milují. Fotogenická 30letá blondýna je v branži nová a zastupuje pár doživotně odsouzených vrahů - prostě archetyp "kráska a netvor". Ženský časopis Juicy zaznamenává její sbírku plyšáčků, příloha Ona DNES ji cituje, jak svým vězňům "posílá na Vánoce přáníčka".

Třetí je Klára Veselá Samková se 174 citacemi (zastupuje korunní svědkyni v případu Čunek a majitele domů v žalobě proti státu). Čtvrtý je jiný trestní právník Josef Lžičař (167). U pátého Kolji Kubíčka (98) tvoří většinu zprávy o jeho "trestním oznámení na premiéra kvůli propagaci nacismu" a o jeho podmínce za dávné vydírání.

Zná nějaký laik třeba jména Pavel Randl, Radan Kubr, Martin Šolc, Jiří Balaštík? V databázi žádnou jejich šťavnatou citaci nenajdete - byť podle žebříčku Czech Business Weekly jsou to šéfové dvou největších českých kanceláří, s 57, resp. se 49 právníky. Média si víc oblíbila malou dvoučlennou kancelář Černý Raupachová: dohromady 125 citací z mnoha a mnoha oborů práva. Tomu se blíží jen oblíbený expert deníku Právo Jiří Teryngel se 70.

A ani nedonesou kytku

Pomáhá taková publicita? Někteří advokáti, kteří kvůli ní začali psát, jsou lehce zklamáni. "Za celé tři roky psaní nepřišel žádný expert, který by chtěl zastupovat na základě mých článků," přiznává Petr Toman (a to si vybral MF Dnes a Nedělní Blesk). Naopak advokát Václav Vlk - se 43 autorskými články za tři roky - zaznamenal nárůst klientů asi o desetinu. "Jenže média o mně vytvářejí obraz, že jsem zaměřen na trestní právo, různé extremismy, shromažďovací právo," říká obchodní právník z česko-španělské kanceláře.

Klára Veselá-Samková vrtí hlavou: "Známost vede k tomu, že se na vás naváže spousta psychopatů. A taky různí ti společenští známí z večírků, kteří naprosto pravidelně neplatí. Obvykle je nenapadne ani přinést kytku." I když jednu velkou zakázku dostala. "Shodou okolností na základě článku v HN někde v lednu 2005, o regulaci nájemného," říká dnešní zástupkyně majitelů domů.

Aťsi advokáti nad "mediálními kolegy" ohrnují nos. My klienti víme z muzikálu Chicago, co dokáže jeden obhájce, který to umí s médii. A kdyby snad autor diáře skončil někdy na Mírově, už teď ví, komu by poslal psaníčko.

Monitoring tisku ke kauze Libuše Bryndové

Zdroj: Aha!
Datum vydání: 10.7.2008
Rubrika / pořad: Aktuálně
Strana / zpráva 04
Autor: (hof)

Léčila se konopím
* Dostala 1 rok podmínku!

 

Pages